Užijte si den plný vína na zámku Frýdek!
Těšíme se na vás opět v sobotu 18. září 2021!

Vstupenky budou v prodeji online nebo v Turistických informačních centrech ve Frýdku-Místku, v Národním domě a v kině Vlast v Místku.

Více informací najdete také na facebooku.

 

Ochutnáte vína z více než 12 vinařství! Svá vína přijedou osobně představit Vinařství Špalek, Vinařství Baláž , Vinařství Fiala, Vinařství Bergmann, Vinařství Sing Wine, Vinařství Simenon a další!

Harmonogram Frýdek-Místek žije vínem ® 2021 – zveřejníme

Samozřejmě bude připraveno skvělé občerstvení. Těšte se třeba na nejlepší sýry z Sheep Shop Ostrava a skvělou sušenou šunku jamón od Pata Negra. Exotické menu připtaví Nha Cretcheu a o teplou kuchyni se postará restaurace Dvorek. Nebude chybět káva a kvalitní čokoláda.

 

 

Přijďte, protože Frýdek-Místek žije vínem®!

Co vás čeká konkrétně?

 • akce trvá od 12 – 22 hod
 • vinařské stánky najdete na zámeckých nádvořích a v zámeckém parku
 • cimbálová muzika Úsměv po celý den a večer
 • akci moderuje známý moderátor z rádia Orion Kuba Ohnutek
 • soutěž o vinařské a knižní ceny
 • všichni vinaři a restaurace se postupně představí a pozvou vás k sobě do sklepa/restaurace
 • kdy kdo bude vystupovat? To se včas dozvíte v Harmonogramu akce
 • při vstupu vyměníte vstupenku za degustační skleničku (ta vám už zůstane)
 • dostanete čip, který si nabijete na jakoukoli částku
 • vína se budou podávat po degustačních vzorcích, ať ochutnáte co nejvíce
 • všechno zaplatíte jednoduše přiložením čipu
 • veškerá vína si můžeme nakoupit domů při odchodu
 • podporujeme nadaci Multicraft

 

Jak si Frýdek-Místek žije vínem užít na maximum

Zakupte si vstupenky a dobijte si kredit přes NFCtron Pass. Můžete si dobít kredit klidně jen k jedné vstupence. Degustovat můžete jako rodina, pár, nebo parta. První průměrné dobití je 850 Kč. U vstupu na jednotlivou akci ukážete QR kód v NFCtron Pass. Dostanete náramek s čipem, kde bude váš dobitý kredit.

Vše, co nevypotřebujete, si vrátíte zpět na bankovní účet přímo v NFCtron Pass. O vracení kreditu je možné žádat po dobu 14 dní od skončení akce.

 

Koupit vstupenku a
dobít si čip

Přes NFCtron Pass nebo u dobíjecího místa na jednotlivé akci. Jeden náramek s čipem si může dobít parta, rodina nebo přátelé.

Vychutnat si víno a jídlo

Vychutnejte si to nejlepší víno z Moravy a ze světa, které vám naši vybraní vinaři přivezou a ochutnejte pochoutky od místních restaurací. Užívejte celodenní hudební a kulturní program. Navštivte připravené koncerty a workshopy, které vám přinesou mnoho nového.

Při odchodu nic neřešit

Žádné vracení zůstatku na čipu v místě akce, žádné fronty při odchodu. Peníze si odešlete z pohodlí domova na svůj účet přes NFCtron Pass.

 

 

Partneři festivalu

 

Nejčastější otázky

Je potřeba mít roušku?

V areálu festivalu není nařízeno nošení roušky, koná se celý ve venkovních prostorech. Po celou dobu festivalu bude zajištěn zvýšený úklid a dezinfekce stolů, klik apod.

Co když se festival zruší?

Festival by mohl být zrušen pouze z nařízení Krajské hygienické stanice nebo Vlády ČR. Organizátoři festival určitě nezruší. 🙂 V případě přesunutí akce na nový termín bude možné vstupenky vrátit nebo si je nechat na nový termín akce.

Kolik bude na festivalu lidí?

Nejedná se o hromadnou masovou akci, ale o klidný, malý a pohodový festival s vynikajícím vínem, jídlem a hudbou. Místa bude pro všechny dost, žádné fronty nečekáme. Dbáme na váš komfort a bezpečí.

Je potřeba si koupit vstupenku v předprodeji nebo je možné si ji zakoupit v den konání akce na místě?

Doporučujeme si zakoupit vstupenku předem, dáte nám tak vědět, že přijdete a my budeme počítat s dostatečným množstvím skleniček, vína, laviček apod. a také tím ušetříte. Samozřejmě je ale možné si koupit vstupenku i na místě.

Jaký bude doprovodný program?

Vinaři se budou během celého dne představovat v krátkých blocích. Festivalem nás provede známý moderátor z rádia Orion Kuba Ohnutek. Budeme soutěžit vinařské ceny, celý den nám bude hrát cimbálová muzika a vystoupí mladá ostravská kapela Tři vykřičníky, mladá kapela a další hudební překvapení…

Co je v ceně vstupného?

Vstupné zahrnuje vstup na festival, krásnou degustační skleničku s logem festivalu, katalog vín, welcome drink, elektronický čip NFCtron a celodenní hudební program.

Jak dlouho festival trvá?

Začátek akce je ve 12 hodin a plánovaný konec ve 22 hodin.

Mohou na festival děti?

Děti s sebou samozřejmě na festival vzít můžete. Vstupné mají zdarma. Děti a mladí do 18 let se mohou akce zúčastnit pouze v doprovodu zákonného zástupce.