5. ročník našeho vinařského festivalu v Ostravě již 28.5.2022. Info ZDE
Přeskočit na obsah

Vinařství Bergmann

Vinařství Bergmann

Vinařství Bergmann

Vinařství Bergmann je rodinné vinařství z rakouské oblasti Weinviertel. Manželé Bergmannovi hospodaří na vinicích rozprostírajících se okolo městečka Retz – v krásném prostředí s jižanskou atmosférou, mírným klima a písčitou půdou, kde se po staletí rodí jedny z nejlepších vín v Rakousku. Právě tady, na ploše o velikosti 9 ha, pečují v souladu s tradicemi o ovocná svěží bílá i hluboká těžká červená vína.

Jejich motem je „Tradice neznamená uchovávat popel, ale předávat hořící oheň.” Šest generací rodiny Bergmann se zavázalo k dodržování tohoto starého moudra. Jejich prioritou je maximální péče při zpracování hroznů i výrobě vína a dlouhodobá udržitelnost. Všechny vinice obhospodařují v režimu ekologického vinohradnictví.

Symbol větrného mlýna, který najdete na jejich etiketách, připomíná jedinný funkčí větrný mlýn v Rakousku. A právě tady se nachází degustační místnost vinařství Bergmann.

Weinviertel je pojem, který zná každý milovník rakouského vína. Právě v této oblasti roste typické Veltlínské zelené “Pfefferl”. Veltlín je nejpěstovanější odrůda v oblasti (49 %), následován Zweigeltem (10 %).

Vyzkoušejte typický “pepřový” Veltlín nebo sametový Zweigelt.

Kompletní nabídku vín najdete zde.