Bílkovi

Rodinné vinařství z Velkých Bílovic. Vína vyrábí výhradně z hroznů vlastní produkce, což je jeden z předpokladů pro produkci kvalitních vín.
Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií. Nejmladší člen vinařství Markéta Bílková získala titul Královna vín České republiky 2007.

Vyzkoušejte např. Markéta CuvéeI love Pinot a Neuburg Blanc.

Kopeček

Vinařství zakladatele a prezidenta Vinařské akademie Valtice, nejstajší vinařské školy u nás. Vinařství je zaměřené na výrobu přívlastkových vín z významných viničních tratí v okolí Valtic. Vína jsou vyráběna šetrnou technologií, která zvýrazní jejich jedinečnost a původ. Zákazníci oceňují plná vína s dlouhým potenciálem zrání a špičkovou kvalitou.

Vyzkoušejte Cuvée Ryzlink rýnský + Pálava.

Popela

Rodinné vinařství Stanislava Popely vzniklo v roce 1994. Zaměřuje na výrobu ročníkových jakostních vín, přívlastkových a archivních vín, typických pro tuto vinařskou oblast. Snaží se, aby pěstování révy a zpracování hroznů z těchto vinic bylo na nejvyšší úrovni a dalo vzniknout kvalitním vínům, které jsou charakteristické svou typickou vůní, barvou a chutí odrážející v sobě slunné rozpálené Pálavské vrchy.

Vyzkoušejte např. Aurelius a Ryzlink vlašský.

Špalek

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée). Jejich vinohrady se rozkládají na svazích slavné Kraví hory v Sedlešovicích. Od září 2012 je rodinné vinařství Špalek v přechodném období k BIO-vinařství.

Nejoblíbenější vína jsou Ryzlink rýnský a Tramín červený.

V&M Zborovský

Vinařství V & M Zborovský bylo založeno v roce 2001 dvěma bratry s podporou svého otce. Dnes obhospodařují 18 ha vinic vlastních i pronajatých. Vinohrady jsou lokalizované ve vynikajících polohách katastrů Velkých Pavlovic a Bořetic. Révu vinnou pěstují co nejvíce ekologicky.
Z  nejvyzrálejších a nejzdravějších hroznů vyrábí výběry z bobulí, slámová a pokud přijde brzy mráz i ledová vína.

Vyzkoušejte tato oblíbená vína Chardonnay a Rulandské modré klaret.

Sing Wine

Rodinné vinařství Sing Wine se řídí mottem „pijme víno s láskou“. Nachází se v obci Velké Bílovice. Vinařství obhospodařuje 12 ha vinohradů na úrodných tratích a historie sahá do 70. let, kdy rodina začala vysazovat první vinohrady a stavět sklep ve sklepní trati Belegrady. V roce 1978 se začala psát novodobá historie vinařství Víno Tomáš Tetur. Inspirací pro nový název Sing Wine bylo věčné zkoušení árií nejstaršího syna Michala, jelikož hudba je druhou velkou láskou celé rodiny. Mezi stěžejní pěstované odrůdy patří např. Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Irsai Oliver, Rulandské šedé ad.

Vinařství SimenonSimenon

Ve vinařství SIMENON při výrobě vína Lukáš Kovalský zapojuje moderní technologii, ale i tradici spojenou s dřevěnými sudy a spontánním kvašením. To ve víně nechá vyniknout terroir jednotlivých odrůd a poloh. Hospodaří na 3ha vinica ročně vyrobí 10tis.lahví vína. Jeho motto je: „V každém ročníku zkouším nové postupy, které víno posunují stále dál. Přitom se však snažím maximálně zachovat vínu osobitý charakter a tvář, které si přináší z vinic.“

 

Ortega Ezquerro

Rodinné vinařství se staletou historií, nacházející se v obci Tudelilla. Obec Tudelilla leží v oblasti Baja Rioja – Dolní Rioja. Oblast je plná oválných kamenů, které uchovávají vlhkost půdy skrytou 20 cm níže. Půda je zde chráněná horami, obklopená křovinami, starými stromy mandlovníků a vinicemi. 

Přístup vinařství je návrat k původu a podstaty vína. To zahrnuje pečlivou ruční sklizeň, karbonickou maceraci u mladých vín a starostlivou péči o vína zrající v dřevěných sudech – crianza, reserva a gran reserva. Vinařství je chráněno v rámci záruky kvality, kterou poskytuje kontrolní rada označení původu v Rioja. (DOCa).

Vyzkoušejte např. bílé víno z odrůdy Viura Blanco nebo autorské víno Don Quintin Ortega Ezquerro.

Vallemayor S.L.

Rodinné vinařství nacházející se v obci Fuenmayor, v srdci oblasti horní Rioja, kde má 70 hektarů vlastních vinic a dalších 40 hektarů vinic vlastněných místními pěstiteli, nad kterými vykonává přímou kontrolu. Ve svýchch zařízeních spojují nejmodernější technologii s tradičními hodnotami.
Jejich hala pro zrání vína obsahuje 3000 nových sudů o objemu 225 litrů, z nichž 40% je vyrobeno z francouzského dubu a 60% amerického dubu.
Vinařství je chráněno v rámci záruky kvality, kterou poskytuje kontrolní rada označení původu v Rioja. (DOCa).
Vyzkoušejte výborné autorské víno Viňa Encineda nebo např. Reserva 2011.

Bergmann

Rodinné vinařství z Rakouska. Manželé Bergmannovi hospodaří na vinicích rozprostírajících se okolo městečka Retz – v krásném prostředí s jižanskou atmosférou, mírným klima a písčitou půdou, kde se po staletí rodí jedny z nejlepších vín v Rakousku. Právě tady, na ploše o velikosti 9 ha, pečují v souladu s tradicemi o ovocná svěží bílá i hluboká těžká červená vína.

Tradice neznamená uchovávat popel, ale předávat hořící oheň. Šest generací rodiny Bergmann se zavázalo k dodržování tohoto starého moudra. Jejich prioritou je maximální péče při zpracování hroznů i výrobě vína a dlouhodobá udržitelnost. Všechny vinice obhospodařují v režimu ekologického vinohradnictví.

Quinta do Piloto

Filipe je čtvrtou generací rodinného vinařství obhospodařující vinohrady o stáří 40 až 70 let ve významných polohách s výjimečným terroir oblasti Palmela v Portugalsku. Vína pěstována a vyráběna tradiční metodou si zachovávají typický charakter odrůdy, kterou reprezentují. Výraz vín je ovlivněn mírným klimatem, intenzivním slunečným podnebím a blízkostí oceánu, která dává vínům eleganci, bohatost, hlubokou barvu a jedinečné aroma. Motto vinařství „jen pečlivě vybrané hrozny při menší produkci a cit pro svou práci dává charakteristická vína reprezentující jedinečnost každé odrůdy“.