5. ročník našeho vinařského festivalu v Ostravě již 28.5.2022. Info ZDE
Přeskočit na obsah

Ostrava ožije vínem opět v květnu

  • od
Ostrava žije vínem

28. května 2022 ožije Národní zemědělské muzeum Ostrava unikátní vinařskou akcí, protože stejně jako v loňském roce se zde sejdou milovníci vína!

Letošní pátý ročník vinařského festivalu Ostrava žije vínem nabídne dvě hudební scény, workshopy a talk show o víně, soutěž o vinařské ceny, fotokoutek, Salon vín a v neposlední řadě také prohlídku Národního zemědělského muzea a další doprovodný program.

Pořadatelský tým Navínko představil 18 vinařství, která se sjedou do Ostravy z jižní Moravy, z rakouského Retzu i ze španělského Katalánska. „Jsme moc rádi, že už potřetí přivítáme v Ostravě vinaře Guifrého z vinařství Solá Raventós, které se specializuje na výrobu šumivého vína cava. Kromě toho budou připravena k ochutnání také vína z oblasti Rioja anebo například z Gruzie.

Návštěvníky akce může přilákat i skutečnost, že díky rostoucímu zájmu Ostravanů o kvalitní víno, roste i zájem známých vinařství představit svá vína na tomto největším vinařském festivalu na severní Moravě. V letošním roce se chystají přijet proslavená vinařství jako je např. Mikrosvín, Špalek, Fučík, Obelisk, ZD Němčičky, Proqin a další.

V ceně vstupenky je kromě samotného vstupu na akci také degustační sklenička s logem festivalu – pro mnohé už pátá do sbírky. Díky partnerství s Národním zemědělským muzeem je součástí vstupného také prohlídka muzea a zajímavé tématické přednášky o víně, které se uskuteční v inspirativním prostředí Galerie potravin. Dále pak hosté dostanou při vstupu welcome drink a katalog se všemi nabízenými víny. Pro lepší orientaci, co už návštěvníci ochutnali a co si případně odnesou domů, je to oblíbený způsob evidence.

Celým dnem bude provázet moderátorské duo Monika Dudová a Kuba Ohnutek. Hudební program na podiu odstartuje v odpoledních hodinách skupina Anna Lukášová & Litera a večer je vystřídají Tři vykřičníky. Program v druhé hale bude patřit po celý den Cimbálové muzice Úsměv a také se hosté mohou těšit na vystoupení folklórního souboru Hlubina.

Na hosty festivalu čeká i skvělá gastronomie v podání restaurací Mlýn vodníka Slámy a Food Atelier Davida Valíčka.

Zajímavý bude také program ve venkovní části muzea, protože ve stejný den se koná i tradiční akce Ostravská muzejní noc.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji do pátku 27.5.2021 v Ostravských informačních centrech a také online na webu www.ostravazijevinem.cz.